כך נבחר מטפלת לתינוק בבטחה

התינוק שלכם הוא בבת עיניכם, והוא כנראה האדם שהכי יקר לכם בעולם כולו. אולם, כדי לדאוג לו – עליכם לצאת לעבודה, ולכן אתם מחפשים מטפלת לתינוק, אשר תוכל לתת לו את היחס האוהב והחם שהוא ראוי לו בזמן שאתם בעבודה ובסידורים השונים. כמובן שאתם צריכים לבחור את המטפלת הטובה ביותר, מתוך מגוון עצום של מטפלות אפשריות. מאחר שבאמת יש המון אפשרויות – חשוב מאד שתדעו לבחור בזו שהחיבור בינה לילד יהיה מושלם, ושתעניק לו טיפול חם ואוהב ומסור. אז מהם הפרמטרים שצריכים להוביל אתכם בתהליך הבחירה? ואיך אפשר בכלל לאתר את המטפלת המושלמת שמחכה לכם מעבר לפינה? הנה כמה טיפים לתהליך כולו:

 

כך תבחרו במטפלת המושלמת

  • ערכו תיאום בלוח הזמנים – קודם כל, כדי לסנן את מגוון ההצעות, בחרו מטפלת לתינוק שמתאימה ללוח הזמנים שלכם. יש הורים למשל, שזקוקים למטפלת רק פעמיים-שלוש בשבוע, יש הורים שזקוקים למטפלת בימי חול, ויש הורים שזקוקים למטפלת גם בימי שישי, שבת וחגים מסיבות שונות. בכל המקרים הללו – בחרו במטפלת שמתאימה למסגרת שלכם. זה כבר יעזור לכם לבצע סינון ראשוני.         מטפלת לתינוק

 

  • ניידות – עוד היבט שחשוב לשים לב אליו בבחירת המטפלת, הוא הניידות שלה. יש הורים שחשוב להם שהמטפלת תמיד תהיה בדקת קריאה, כי הלו"ז שלהם עלול להשתנות. במצב כזה, ברור שההעדפה שלכם צריכה להיות עבור מטפלת שגרה קרוב – או כזו שיש לה רכב פרטי משלה שזמין איתה תמיד. לעומת זאת, מטפלת שגרה רחוק, נעזרת בתחבורה ציבורית – או כזו שאתם מביאים את התינוק אליה, יכולה להיות מקסימה – אבל לא תמיד זמינה. אם הזמינות היא פחות קריטית, כי יש לכם שגרת יום קבועה שלא משתנה – זה כמובן קריטריון פחות בהול.

 

  • בבית או בחוץ – יש הורים שרוצים לבחור מטפלת לתינוק שגם תצא איתו החוצה – תערוך איתו טיולים בעגלה, תוציא אותו לגן המשחקים, תיקח אותו להפעלות שונות, וכיו"ב. יש לעומת את הורים שדווקא רוצים שכל הפעילויות הללו יהיו רק איתם ובפיקוחם, ורוצים שהמטפלת תישאר עם התינוק בבית. כמובן שבכל המקרים הללו – יש לבחור במטפלת המתאימה.

 

  • גיל המטפלת – זו באמת שאלה של העדפה אישית. יש הורים שמעדיפים מטפלת לתינוק שתהיה צעירה – משום שזו מטפלת שהיא לרוב גמישה יותר בלוח הזמנים שלה, היא זמינה מאד, היא תוססת ומלאת אנרגיה, ואף נלהבת מאד מעבודתה. מנגד יש מי שמעדיפים מטפלת מבוגרת יותר – משום שיש לה ילדים משלה, היא אדם מנוסה מאד, ואם היא שנים במקצוע – היא כנראה יודעת את המלאכה היטב.

 

ולא לשכוח ראיון אישי

אולי הדבר החשוב ביותר לבחירת המטפלת לתינוק שלכם, הוא לערוך לה ראיון אישי. לא בוחרים במטפלת לפני שעורכים איתה ראיון עומק מלא – ואז תוכלו לדעת האם היא מתאימה לעבודה.