גיל בר-מצווה

בר-מצווה

הילדון שלכם, שעד היום בחנתם אותו מלמעלה למטה, תפס פתאום גובה, והנה עומד לפניכם איש (לא ממש) קטן ואמיתי. כן, הילד שלכם הגיע לגיל מצוות. הגיל בו הוא עובר מעולם הילדות אל עולם הבגרות. על פי היהדות יש משמעות מיוחדת לתאריך יום ההולדת של גיל שלוש עשרה אצל הנער. (אצל הנערה, הדבר קורה בגיל 12). ביום זה בו מולאים לילד שלוש עשרה, הוא נעשה אחראי למעשיו והוא זה שאמור לשאת בתוצאות פעולותיו ואביו אף מברך אחר העלייה לתורה של הבחור – ברוך שפטרני מעונשו שלזה… כי אם עד היום מוטל היה על האב לחנכו ולהיות אחראי למעשיו של בנו מצד חובת החינוך, והבן לא היה מחויב בקיומן מדאורייתא הרי שמהיום הבן נמצא באותו עולם כמו של אביו והוא מחויב בכול כמוהו.

איך תחגגו את האירוע?

את היום המשמעותי והגדול כל כך בחיי הנער, נרצה בוודאי לחגוג באופן הראוי והמתאים לחשיבותו של האירוע. נערים ומשפחות רבות מהארץ ואף מרחבי העולם בוחרים לציין את הטקס דווקא על יד הכותל המערבי. כשחושבים על אטרקציות לבר מצווה ישר חושבים על הכותל זהו אירוע מרגש ומיוחד במינו המעניק משמעות ליום הגדול ומקשר אותו לעם הנצח אליו הוא שייך. הבר מצווה בכותל זהו אירוע שנערך בימים שני וחמישי היות ובימים אלו נערכת קריאת התורה ובזמן הקריאה מוזמן החתן לעלות לתורה ולברך את ברכות העלייה לתורה. יש כאלה הנוהגים שהחתן עצמו יקרא את הקריאה בטעמי המקרא ובניגון המתאים כאשר לאחר העלייה מגיע טקס זריקת הסוכריות על החתן הנרגש.

רוצים לרגש יותר?

ישנן חברות הפקה המציעות ללוות את הטקס המיוחד עם דרבוקות או עם שופרות כאשר כל זה מעצים את החוויה והופך את האירוע למרגש ועוצמתי פי כמה וכמה.

מה המקום הכי אולטימטיבי לאירוע?

מתחילים לחשוב על חגיגת בר המצווה? אין מקום מתאים יותר מהכותל. אף אם אתם מתגוררים במרחק רב מירושלים ובמיוחד מירושלים העתיקה, שווה מאוד להשקיע מאמץ ולחגוג בכותל המערבי. האירוע המרגש יחבר את הנער לדתו וערכיו וכמו כן גם ייחקק בזיכרונו של הנער למשך כל חייו.