האם חדרי בריחה מומלצים לילדים?

אסקייפ רום לילדים

בשנים האחרונות נכנס לישראל קונספט חדש של בילוי – חדרי בריחה. חדרי בריחה הם בעצם סיפור שבו המשתתפים במשחק הם בעצם השחקנים. המשתתפים, כחלק מהסיפור, נמצאים בתוך חדר מסוים, והמטרה שלהם היא לצאת ממנו. כדי לעשות זאת, צריך לעבור מכשולים ולפתור חידות העומדות בדרך ליציאה. אם תצליחו לפתור את כל החידות ולאסוף את כל הרמזים, תבינו כיצד לצאת מהחדר. אתם צריכים לעשות זאת תוך שעה. אם לאחר שעה של משחק לא פתרתם את החידות והצלחתם לצאת מהחדר, תישארו תקועים בחדר לעולמי עד (רק כחלק מהמשחק, במציאות המפעילים של החדר פשוט יפתחו לכם את הדלת). תוך כדי המשחק מפעילי החדר נותנים רמזים למשתתפים כיצד להצליח ונותנים כיווני מחשבה. אסקייפ רום מתאים לילדים, משלל סיבות.

פעילות אתגרית

אסקייפ רום מתאים לילדים בראש ובראשונה משום שמדובר על פעילות שנותנת להם אתגר ומשימות מאוד ברורות. זה מפתח מאוד את היצירתיות של הילדים ומאפשר להם להיכנס לתוך עולם מדומיין, ועם זאת להיות חלק מהעולם הזה בצורה פיזית. זה קצת דומה לסרט או ספר, רק שכאן הילדים לא רק מתבוננים מהצד, אלא הם באמת חלק מהסיפור ומהאתגר. אין ספק שמדובר על קונספט חיובי מאוד ברמת פיתוח החשיבה היצירתית של הילדים, לצד, כמובן, ההנאה הגדולה של הילדים וגם של המבוגרים במשפחה, וזה אחד היתרונות הגדולים.

מגוון רחב של אפשרויות

לרוב הגדול של הילדים יש עולם פנימי ייחודי משלהם. בשונה מהמבוגרים שכבר הוסללו לדרכי חשיבה מאוד מסוימות של החברה, הילדים הם עדיין ייחודיים מאוד בפני עצמם. אסקייפ רום מתאים לילדים משום שהוא מאפשר להם לבטא את הייחודיות שלהם. יש הרבה נושאים של חדרי בריחה, ומתוך המגוון הזה אפשר למצוא נושא שמתאים לילדים שלכם. אין צורך ללכת לאטרקציה שהיא פשוט פופולרית יותר. כאן יש אפשרות לפעילות אתגרית שיכולה להתאים בדיוק עבור הילדים שלכם, כך הם גם יוכלו להצליח בה. זה שינוי מרענן ביחס למציאות הקיימת שבה כל הילדים עוסקים באותם דברים, לומדים אותם נושאים, ולא מבטאים את הייחודיות שעוד נשארה בהם.

פעילות מגבשת

בשונה מהרוב הגדול של הפעילויות המוצעות לנו כיום, כאשר מדברים על חדרי בריחה מדברים על פעילות שעושים כל בני המשפחה ביחד. זה הכרחי כדי להצליח במשימה. כל חבר בקבוצה צריך לתת את התרומה שלו למאמץ הקבוצתי כדי להצליח. זה מלמד את הילדים שיעור חשוב מאוד בנושא עבודת הצוות, בעולם שבו הרבה אנשים רוצים לעשות הכל בעצמם ולא יודעים לשלב כוחות יחדיו, וגם מאפשר לגבש בין בני המשפחה. מדובר על פעילות כיפית שהילדים ייזכרו אותה לאורך שנים והיא תהייה משהו שכיף יהיה לדבר עליו. זה יהיה זיכרון משפחתי ולא אישי.