טיפולי שיניים לילדים

פחד מרופא שיניים הוא פחד שטבוע בנו מגיל ילדות, מעצם העובדה שאנו חושפים את פינו, איבר רגיש, בפני אדם זר שבהגדרה אמור לגרום לנו לכאב כחלק מהטיפול. הדרך היחידה להתגבר על הפחד הראשוני הזה היא באמצעות חוויה חיובית, ורצוי שאת אותה חוויה נחווה כבר בגיל הילדות, במסגרת טיפול שורש, סתימה, עקירה או כל טיפול אחר שאנו מקבלים אצל רופא השיניים כילדים.

רופאים המתמחים במתן טיפול לילדים

בהתאם לכך, גם אם לא קיים תחום התמחות רשמי כזה, בפועל ישנם רופאי שיניים שבנו התמחות מיוחדת סביב טיפולי שיניים לילדים, בעוד רופאי שיניים אחרים מעדיפים שלא לטפל בילדים כלל. מעבר לכך, ישנם רופאי שיניים המתמחים במתן טיפולי שיניים, ובכלל זה גם טיפול שורש, לילדים מתחת לגיל 3 ו-4, ואם אתם אכן זקוקים לרופא שיניים כזה, יהיה עליכם להקדיש מעט זמן ומאמץ לאיתורו, שכן מספר של רופאי השיניים הללו הוא מועט למדי.פחד מרופא שיניים

יישום גישת טיפול ייחודית גם בהיבט הפסיכולוגי

טיפול שיניים לילדים, ובמיוחד טיפול שורש, הם טיפולים שבהם יש לבצע עבודה עדינה ומדוייקת יותר מאשר בשיניים של אדם בוגר, ולו לאור העובדה שמדובר בשיניים קטנטנות, עם תעלות שן צרות מאוד ובצורה זהירה שלא תפגע בצמיחת השיניים בעתיד. אך מעבר לנושא הטכני מקצועי, רופאי שיניים המתמחים בטיפולי שיניים לילדים צריכים להציג גם גישה פסיכולוגית נכונה, המיועדת להרגיע את הילד, ולהוביל אותו בצורה עדינה למצב של מוכנות לקבלת הטיפול הנדרש, וזו היא ללא ספק משימה לא פשוטה, שדורשת ניסיון ויכולת.

מינימום כאב, מקסימום חוויה חיובית

טיפולי שיניים לילדים, נכון שיתבצעו בסביבה בה ניתן לספק לילד את כל התנאים הנדרשים על מנת שלא יחוש כאב כלל, ולא יחוש חוסר נוחות. טיפולים אלה צריכים להיות מלווים על ידי אחד ההורים מחד, אך גם צריכים לשדר רוגע לילד ולא להפוך את העניין לדרמה מיותרת, שרק תלחיץ את הילד יותר. כאמור, רופאי שיניים המתמחים במתן טיפולים לילדים, יודעים בדיוק כיצד לנהל את התהליך, ובמסגרת זו גם כיצד לנהל את ההורים בתוך תהליך הטיפול. רופאים אלה יעשו גם שימוש באמצעים כמו גז צחוק וחומרי טשטוש על מנת להפחית אפילו את הכאב של זריקת ההרדמה.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבקר באתר http://www.metzger-endo.co.il/