יצירה עם ילדים

רוצים לבלות זמן איכות עם הילדים שלכם? מחפשים עבורם עיסוק לימי החופש והשבתות? במקרים הללו, מדוע שלא תבצעו ביחד איתם עבודות יצירה? שימו לב שאם מדובר על יצירה עם ילדים, הכוונה היא לא שתתנו להם דף וטוש שיתחילו לצייר – אלא תשקיעו מעט יותר בקניית חומרים טובים, שיאפשרו לילדים שלכם להתבטא. יש לציין שעבודות היצירה גם מהוות זמן איכות מאד טוב עם ההורים והילדים ביחד, והן גם מאפשרות לילדים לבטא את עצמם בדרך ייחודית – וכמובן שלא משעמם להם ולו לרגע.

 

יצירה עם ילדים

 

יצירה עם ילדים – הדרך לעבודה טובה מתחילה ברעיון

מה ליצור? – יש לא מעט רעיונות של יצירה עם ילדים, וזה תלוי גם בכם וגם בילדים. כדאי כבר בהתחלה לחשוב האם זו תהיה עבודה שמשלבת צביעה, גזירה, הדבקה, פיסול, ציור, וכיו"ב. שימו לב שכדאי להתאים כמובן בין הגיל של הילד לבין רמת הקושי של היצירה. אם יש ילדים בכמה גילאים ושנים – יש מספיק עבודות שיכולות להתאים גם לטווח רחב יחסית.
דוגמאות לעבודות פשוטות – יש כמה עבודות יצירה עם ילדים שקל מאד לארגן ולא דורשות מאמץ רב. כך למשל – אפשר לקנות פלסטלינה, ולהתחיל לפסל ביחד דמויות, חיות וכיו"ב. אפשר לקנות צבעי גואש או צבעי אצבעות ולאפשר חווית יצירה מיוחדת במינה. אפשר לקנות כובעים במחיר זול וכמה חומרי צביעה והדבקה ושכל ילד יעצב לעצמו כובע אישי – וזו רק ההתחלה!
לשים לב לאירועים – אל תשכחו שאפשר גם לערוך יצירה עם ילדים לפי לוח השנה והאירועים השונים – אפשר לעשות עבודות בנושא חג מסוים שמתקרב, החופש, תחילת השנה, ילד חדש שמצטרף למשפחה, ימי הולדת ועוד.

 

וגם ההורים נהנים

כדאי לזכור שאם אתם לוקחים חלק בעבודת היצירה – אתם נהנים לא פחות מהילדים! מדובר על דרך נהדרת לקרב ולגבש את כל המשפחה ביחד, ויש כל כך הרבה רעיונות – שרק צריך לבחור ולהתחיל.