משחקי חשיבה לילדים מחוץ לקופסא

משחקי חשיבה לילדים

לאורך שנים רבות, משחקי הקופסא היוו אמצעי משחק והתפתחות לילדים בכל הגילאים. משחקים אלו הגיעו בתוך קופסאות קרטון שכללו בין היתר קלפי וכרטיסיות משחק מנייר, ועד היום ניתן למצוא אותם בכל בית בישראל בו גדלים ילדים. יחד עם זאת, בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, משחקי הקופסא המסורתיים מפנים את מקומם לאמצעים מודרניים ומתקדמים יותר כגון: אפליקציות משחק לילדים בטלפון החכם או בטאבלט או משחקי לימוד, יצירה וחשיבה מקוונים ברשת האינטרנט.

יתרונות עולם המחשב להתפתחות הילד

משחקי ההתפתחות לילד המוצעים לכם כיום באמצעים דיגיטליים, מאפשרים לילדיכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות המותאמים לכל אחד משלבי התפתחותם. משחקים אלו כוללים בין היתר משחקי חשיבה לילדים המפותחים על ידי מומחים ופסיכולוגים מובילים בתחום, משחקי יצירה וירטואליים המאפשרים לילדיכם להכיר מקרוב את עולם הטכנולוגיה ויישומי המחשב, משחקי לימוד להכרת מספרים ואותיות ועוד מגוון רחב של משחקי התפתחות המונגשים באמצעים דיגיטליים דרך הטלפון החכם, הטאבלט והמחשב הביתי הנייד או הנייח.

ההיכרות המוקדמת של ילדיכם עם עולמות הטכנולוגיה, מקנים להם את הידע הבסיסי הנדרש כיום לצרכי תפעול מערכות מחשב בגילאים מתקדמים יותר. בנוסף, משחקי ההתפתחות הדיגיטליים אינם מחייבים אתכם לשאת ממקום למקום את משחקי הקופסא המסורתיים ואינם מחייבים אתכם במציאת פתרונות אחסון בסביבת המגורים. את משחקי ההתפתחות הדיגיטליים תוכלו לנייד ממקום למקום באמצעות מכשירי הטלפון החכם האישיים שלכם, או לחילופין, תוכלו להתחבר אליהם מכל מקום בו תמצאו באמצעות חיבור לרשת האינטרנט.

משחקי ההתפתחות הדיגיטליים לילדים כוללים היצע מרשים ואיכותי של משחקי יצירה, לימוד, חשיבה ופנאי, ובין היתר תוכלו למצוא משחקים כגון: משחק אי האותיות המיועד לצרכי הכנת ילדיכם לכיתה א', משחק חשבון להיכרות ראשונית עם עולם המספרים והמושגים המתמטיים, משחק אנגלית החושף את ילדיכם לאוצר מילים בסיסי בשפה האנגלית, משחק סיפור התנ"ך החושף את ילדיכם לסיפורי התנ"ך, משחקי יצירה מקוונים המאפשרים לילדיכם לפתח מיומנויות כתב ואיור ועוד משחקי התפתחות רבים ומגוונים המותאמים לשלבי ההתפתחות השונים של ילדיכם מגיל שנה ועד גילאי הכיתות הנמוכות בבית הספר.

הורים, חשוב שתדעו:

חלק גדול ממשחקי ההתפתחות הדיגיטליים המוצעים לכם כיום באמצעות אפליקציות שונות ואתרי אינטרנט העוסקים בתחום, מפותחים בהתאם לתוכניות הלימוד של משרד החינוך בגני הילדים ובכיתות א' ו-ב'. כמו כן, חלק מהמשקים הינם פרי פיתוח של מט"ח- מרכז לטכנולוגיה חינוכית הפועל לקידום אמצעים טכנולוגיים בקרב ילדים.