משימות לילדים

כאשר אתם צריכים לדאוג שהילדים שלכם יבצעו את המוטל עליהם, אתם מתבלטים לא פעם מהי השיטה הטובה ביותר – האם יש לבקש זאת בעדינות, או לדרוש מהם בתקיפות? מה עושים כשהילד לא מוכן לבצע משימה המוטלת עליו? ואיך בכלל אפשר להקנות לילד בן 5 מושג כמו אחריות אישית? אין ספק שהתחום של חלוקת משימות לילדים יכול להיראות מעט מאתגר לחלק מההורים,

אך יש לא מעט שיטות שיעזרו לכם להקנות לילדים שלכם הרגלי עבודה טובים – וילמדו אותם איך למלא את המשימות שלהם.

 

משימות לילדים

 

משימות לילדים – איך עושים את זה?

יצירת שגרה – קודם כל, כשמדובר על חלוקה של משימות לילדים חשוב מאד ליצור שגרה בבית של משימות לא רק אצל הילדים – אלא גם אצלכם. הראו לילדים שלכם דוגמה אישית – הסבירו להם שתמיד בבוקר אתם מכינים את התיק לעבודה, לוקחים את האוכל, בוחרים בגדים, וכיו"ב (אפשר כמובן גם לעשות זאת בערב לפני) . הבהירו להם שכמו שלכם יש שגרה של משימות וארגון – גם להם יש שגרה כזו בדרך לגן או לבית הספר.

 

יצירת דף משימות – דרך נוחה מאד לעודד ביצוע של משימות לילדים הוא ליצור דף משימות. זה לא חייב כמובן להיות דף – זו יכולה להיות גם טבלה, חוברת, מספר דפים, או כל דרך יצירתית שאתם רוצים. על הדף רושמים את המשימות הקבועות, ואם יש – גם משימות מיוחדות. הילד מסמן וי בכל פעם שהוא ממלא משימה. אפשר לקבוע שברגע שהדף מתמלא בסוף כל שבוע או חודש – אפשר לקבל מתנה קטנה (לא גדולה מידי – שלא יהיה קשר בין תגמול חומרי למשימה – אך בהחלט יש לעודד את הילד כשהוא מסיים)

 

ליצור שגרה זה אפשרי

אם כן, זה בהחלט אפשרי ליצור שגרה של משימות לילדים, וזה לא משהו שאי אפשר לעשות בכלל. שימו לב שאמנם לוקח קצת זמן עד שנכנסים לשגרה, אבל מרגע שנכנסים – הכל כבר רץ.