עבודות יצירה ואמנות לילדים

עבודות יצירה ואמנותערכת יצירה יכולה לעודד את הילדים להביא לידי ביטוי את הידע הכללי ותחומי העניין שלהם. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא ערכה שמתאימה לגיל של הילדים ולהסביר להם על הקסם של האמנות. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור

הורים לילדים מחפשים כל הזמן אחר דרכים חדשות לאתגר אותם. האתגר המנטאלי מפתח את הילדים, מקנה להם תחושה של ביטחון עצמי גבוה וגם מאפשר להם לרכוש יכולות קוגניטיביות חדשות. יחד עם זאת, לא כל ההורים מביאים בחשבון את היתרונות של עבודות יצירה ואמנות לילדים.

עבודות יצירה ואמנות הן הדרך הטובה ביותר לעודד ילדים להביא לידי ביטוי את הידע הכללי שלהם. אפשר לבחור עבודות שמתכתבות עם תחומי העניין של הילדים, או לחילופין לנצל את ההזדמנות על מנת לחשוף אותם לתחומי עניין חדשים. המטרה היא בסופו של דבר לבלות זמן איכות עם הילדים ולהראות להם את הערך המוסף של האמנות.

סוגים של ערכת יצירה

יש הרבה סוגים של ערכות יצירה לילדים וסביר להניח שכל הורה יעדיף סגנון אחר. האפשרות הקלאסית היא לקנות לילדים ערכת פאייטים ולתת להם להשתולל עם האפשרויות. כאן הדגש צריך להיות על עבודות יצירה שלא יגרמו נזק לפריטים אחרים או ילכלכו את הבית, אך ההורים יכולים להתחיל במתן דוגמא אישית ולאחר מכן לאפשר לילדים לעשות את שאר היצירה בעצמם.

אפשרות נוספת היא לצרף ערכות רקמה לילדים לארגז המשחקים הסטנדרטי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ערכות רקמה לא מיועדות רק לבנות והן יכולות לאתגר גם בנים. כל ילד שמקבל לידיים ערכת רקמה מסוגל ליצור עבודות אמנות מרשימות מאוד. בנוסף, ערכות רקמה מפעילות את הכישורים המוטוריים של הילד והן מומלצות גם עבור ילדים שסובלים מקשיי למידה, הפרעות קשב וריכוז וכן הלאה.

מי שמעדיף ערכת יצירה ומדע יכול לחשוף את הילד לשורה ארוכה של עולמות חדשים ומפתיעים. בערכה כזו הילד מקבל למעשה את כל הכלים שהוא צריך על מנת לבצע ניסויים מדעיים, עם או בלי קשר לאמנות מסוימת. ערכת יצירה ומדע משלבים בין האלמנט האמנותי והמעשי ומאפשרת לילד לסיים את הפעילות עם תוצר אמיתי ופיזי ביד.

איך בוחרים ערכת יצירה?

הבחירה בערכת יצירה מסוימת לילדים היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, כדאי להורים להבין שיש הבדלים לא רק בין הערכות, אלא כמובן גם בין הילדים עצמם. המשמעות היא שערכה מסוימת שחביבה על ילדים ספציפיים בגן עלולה לגרום עוגמת נפש ותסכול לילדים אחרים. קיימים גם הבדלים בין אחים ויש משמעות אמיתית לפערי גילאים.

שנית, רצוי להסביר לילדים איך משתמשים בכל ערכת יצירה ובמקביל גם לתת להם להתנסות לבד. הכישלון ההתחלתי הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה ומהדרך שהילד נדרש לעבור עד ליעד הסופי.