עורכת דין רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה

ההיריון הוא שלב מקסים ומרגש שבמהלכו האישה חווה שינויים רבים, לומדת על עצמה דברים חדשים ומתכוננת לבואו של התינוק החדש לאוויר העולם. אך לא תמיד הלידה עוברת בצורה חלקה, ולעיתים הדבר כרוך ברשלנות רפואית העלולה לגרום לנזק לאישה או לתינוק שלה. במידה והרופא המטפל או הצוות הרפואי הנוכחים במקום אינם מבצעים את תפקידם כהלכה, אינם קשובים למצוקה של האם או העובר או מבצעים טעות גורלית, הדבר יכול להיחשב כרשלנות רפואית. חשוב לציין כי לא כל פציעה של האם או העובר נחשבים לרשלנות רפואית, היות ותהליך הלידה טומן בתוכו סיכונים וסיבוכים רבים. אך כאשר מדובר על פציעה מהותית אשר תשפיע עם האם או על התינוק לאורך זמן, מדובר על רשלנות רפואית שניתן לתבוע בגינה נזקים.

עורכת דין רשלנות רפואית בלידה – מתי חשוב להיעזר בשירותיה?

במידה ובמהלך הלידה האם חוותה פציעה מהותית או שהתינוק ניזוק בצורה קשה, מומלץ להתייעץ בנושא עם עורכת דין המתמחה בתחום. רשלנות רפואית של הרופא המטפל או הצוות הרפואי, עלולה לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים הן לאם והן לעובר. פעמים רבות ניתן לראות תינוקות בעלי שיתוק מוחין, אפילפסיה, פגיעה במערכת העצבית ועוד, כתוצאה מעבודה לא מדויקת או מאי קשב למצוקת העובר בזמן הלידה. כמו כן, האם עלולה לסבול מפגיעות חמורות כגון קרע תוך רחמי או פגמים נוספים ברחם, העלולים להביא לכירתה מלאה של הרחם בשל סיבוכים בלידה. במקרים חמורים, רשלנות רפואית עלולה לגרום למותם של האם או העובר, בשל איבוד דם רב מידי או מחסור בחמצן. בכל המקרים האלו נגרם נזק חמור לאם ולעובר, דבר הדורש פנייה דחופה לעורכת דין המתמחה בתחום ותוכל לייעץ בנושא.

לסיכום, עורכת דין רשלנות רפואית בלידה היא הכתובת שלכם במידה ואתם חושבים כי במהלך הלידה התקיימה רשלנות רפואית מצד הרופא המטפל או הצוות המקצועי. הרשלנות הרפואית יכולה להתבטא בדרכים שונות, כגון אבחון כושל של סיבוכים ובעיות שונות במהלך הלידה, אי ביצוע של הבדיקות המתאימות ליולדת, אי נוכחותו של רופא בכיר במהלך הלידה עצמה או ניהול לא תקין של הלידה.

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה