צעצועים כמתנת יום הולדת

הטיפול בילדים מתחיל מיד עם הגעתם לאוויר העולם ואינו מפסיק לרגע. מי שנושא בנטל הינו ההורים החייבים לדאוג לבריאותם ולרווחתם. הם מלווים אותם בימי מחלות, בימים קשים אבל גם באירועים משמחים כמו ימי הולדת. את ימי ההולדת אוהבים לציין בצורה מיוחדת. במסיבה בגן או בחיק המשפחה, בברכה חגיגית ולרוב עם מתנת יום הולדת. הענקת מתנה אינה דבר של מה בכך והיא נועדה לרגש את הילד להביע אליו הערכה ואהבה ועוד. יש צורך להתאים את המתנה לאופי הילד המקבל ורבים רוצים מתנה שתהיה בעלת ערך מוסף. קיימות מספר אפשרויות לגבי כל גיל וגיל.

 

גיל שנה-

בגיל כזה, מרבית הילדים מתיישבים וקרובים לקראת מצב של הליכה עצמאית. מתנות אפשריות: בימבה, עליה הוא יכול לשבת ולהתנועע. צעצוע עוקב – מסייע לו לשמור על שיווי משקל בעת שהוא עדיין הולך הליכת ברווז וגורר אחריו את הצעצוע. מתנות בתחום ההתפתחות המוטורית: מדבקות, פאזלים מצורות, תבניות שקועות, כדורים, צבעים ארגונומיים, ספרים ועוד.

גיל שנתיים-

גיל בו מתחיל המשחק הדמיוני. ילדים כבר די עצמאים ורוצים לחקות את מעשי הגדולים. מתנות אפשריות: מטאטא קטן, ארגז כלי עבודה, כלי מטבח, עגלות צעצועים, קניות ובובות, פאזלים, בימבות, צעצועי אמבטיה ועוד.

גיל 3 –

שלב שעדיין קיים משחק עם דמיון אבל גם שלב שבו מתפתח הצד החברתי. הילד כבר יכול להסתדר בעצמו ולא תמיד צריך את עזרת ההורים. מתנות אפשריות: פאזלים, אביזרי יצירה, קלפים, משחקי זיכרון, צבעי אצבעות, טושים. לבנות – שמלות ותכשיטים, ועוד.

גיל 4 –

הילד מתחיל להיות מודע יותר ויותר לסביבה שתופסת מקום חשוב בחייו והוא נהנה מאוד ממשחקים חברתיים. משחקים אפשריים: פאזלים, דמקה, משחקי קופסא, תיאטרון בובות ועוד.

גיל 5 –

בגיל כזה הילד יכול לשחק במשחקים שדורשים שיקולים של תכנון כמה מהלכים קדימה. מתנות אפשריות: פאזלים מורכבים, משחקי הרכבה, בובות מורכבות לבנות, אופניים עם גלגלי עזר ועוד.

גיל 6 –

הילדים בעלי יכולת ריכוז גדולה יותר ומסוגלים לשבת זמן רב יותר ולשחק משחקים. הם מסוגלים להמציא לעצמם סיפורים ומשחקים. בנוסף, הם יודעים לזהות מספרים ואותיות. מתנות אפשריות: משחקים מתוחכמים כמו: מונופול לילדים, קופות רושמות, באולינג, משחקי יצירה וקלפים, אופניים ללא גלגלי עזר ועוד.

גיל 7 –

משחקים בהם הילד יכול לחקור. מתנות אפשריות: דוקים, משחקי טכנאים ומהנדסים צעירים, הוקי שולחן, דומינו ראלי ועוד.

גיל 8 –

משחקי חשיבה ואסטרטגיה מתאימים לגילאים אלו: ספרי בישול שמסייעים להם לפתח את היצירתיות והדמיון, משחקי חברה ופנטזיה ועוד.

גיל 9 –

הדמיון אצלם הופך לפנטזיה וכדאי לרכוש מתנות שיעזרו בכך. משחקים אפשריים: ספרים, סרטים, בובות נסיכות ועוד.

גיל 10 –

גיל שבו הילדים הינם מבוגרים קטנים. גאדג'טים מסוגים שונים יתאימו כאן מאוד.

צריך לזכור, כי ככל שתבחרו מתנת יום הולדת אשר תתאים יותר לאופיו גילו והתפתחותו של הילד, כך הוא ייהנה ממנה יותר.