תזונה נכונה לילדים

יותר משחשוב שנשמור על התזונה שלנו, חשוב יותר מכל שנשמור על תזונה נכונה לילדים שלנו . ילדים שמגיל צעיר מורגלים לתזונה מאוזנת תזונה לילדיםובריאה, יגדלו להיות מבוגרים שישמרו על התזונה שלהם בצורה טובה יותר, ולכן לכם כהורים, ישנו תפקיד חשוב מאד. כמובן יש להבין את העקרונות בתכנון התזונה של הילדים שלכם, מהי החלוקה למנות, מה הם צריכים לאכול, וכמובן – על מה לוותר.

 

תזונה נכונה לילדים – אז מה חשוב לדעת?

ארוחת בוקר וארוחות ביניים – ארוחות חשובות מאד שאסור לוותר עליהן! ארוחת הבוקר נותנת אנרגיה לשאר היום, ואם תסתפקו בכך שהילדים יאכלו רק את הכריך בארוחת עשר – הם כבר יגיעו מורעבים וחסרי אנרגיה.
כדאי מאוד להשקיע במנות מקוריות לארוחת הבוקר כדי לעודד את הילדים לאכול. אם הם לא חובבי פירות – דגנים מלאים או דייסות בהחלט יעשו את העבודה.

מה עם ממתקים? – בעוד שברור לכל הורה שרצוי להרבות בצריכה של ירקות עבור הילד, כמו גם בשר עוף, בקר רזה, דגים, פחמימות מלאות וכו', תמיד עולה שאלת הממתקים. הממתקים צריכים להישאר רק למסיבות יום ההולדת! ביומיום רצוי מאד שהילד לא יאכל ממתקים ולא יהיה בגישה אליהם. אפשר לפנק עם ממתק בשבת, אבל רצוי מאוד לא להפוך אותו למרכיב קבוע בארוחה.

תזונה נכונה לילדים
תוספי תזונה לילדים – כיום, תוספי תזונה לילדים יכולים בהחלט לעזור לילדים שמשנים את התפריט שלהם מתפריט שאיננו בריא לתפריט בריא. כמו כן, תוספי תזונה לילדים חיוניים כמובן לילדים עם בעיות עיכול שונות, והם בהחלט יכולים לסייע, אם כי השאיפה היא כמובן, שבסוף התפריט יהיה מאוזן והילד כל ללא יזדקק לתוספים.

ארוחה טעימה היא גם בריאה

בניגוד למה שחשובים ,אין כל סתירה בין אוכל בריא לאוכל טעים! יש לא מעט מזונות בריאים במיוחד, שהם גם טעימים, דלי קלוריות, ומלאים בחומרים חיוניים עבור הגדילה וההתפתחות של הילד. שיהיה בתיאבון!